Facebook

ul. Zamkowa 8, 64-700 Czarnków, tel.: 67 255 22 40
plenfrderu
Odtwarzacz

 

Telefon kontaktowy w sprawie

kwarantanny i zdrowia

222 500 115

 Chcesz uzyskać odpowiedź online? Pytania i odpowiedzi oraz chat 24/7 (ikona w prawym dolnym rogu) są dostępne pod adresem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/pytania-i-odpowiedzi

 

100-lecie Służb Sanitarnych w Polsce – wizyta uczniów w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Czarnkowie

14 marca siedzibę Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Czarnkowie odwiedzili uczniowie z Szkoły Podstawowej nr 1 w Czarnkowie. Tematem przewodnim wizyty był przede wszystkim zakres działalności Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Po powitaniu przez Beatę Kościelską Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Czarnkowie, uczniowie zapoznali się z historią służb sanitarnych w Polsce oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Czarnkowie. Po przedstawieniu struktury organizacyjnej Powiatowej Stacji oraz zadań poszczególnych komórek organizacyjnych, uczestników spotkania podzielono na mniejsze grupy i poszczególne zagadnienia były już omawiane w sekcjach.
Zagadnienia z zakresu Higieny Pracy omówił Pan Sebastian Kęciński, pokazując skutki pracy w warunkach uciążliwych i szkodliwych. Młodzież mogła m.in. wypróbować ochronniki słuchu i zobaczyć, ile pyłu osadza się w płucach pracownika, który nie stosuje masek ochronnych. Pracownicy Sekcji Epidemiologii położyli największy nacisk na omówienie przechowywania i dystrybucji szczepionek oraz badań na nosicielstwo pałeczek Salmonella-Shigella. W Sekcji Higieny Żywności, Żywienia i Przedmiotów Użytku pokazano uczniom ile szkodliwych substancji znajduje się w lubianych przez uczniów napojach oraz omówiono zasady poboru żywności do badań. Młodzież mogła zobaczyć również, jak osoby pracujące w Higienie Komunalnej pobierają próbki wody do badań. Na zakończenie chętni mogli zważyć swój plecak oraz zmierzyć zawartość tłuszczu w organizmie, a więc przynajmniej w malutkiej części wejść w rolę pracownika Higieny Dzieci i Młodzieży lub Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia.
Praca w małych grupach dodawała odwagi do bezpośredniego zgłaszania pytań, zarówno dotyczących pracy, jak również nawiązujących do różnych sytuacji problematycznych.
Na zakończenie wizyty każdy otrzymał okolicznościowy upominek oraz poczęstowany został pysznym, zdrowym jabłuszkiem.

Mapa strony

Pliki do pobrania

Kontakt

PSSE w Czarnkowie
ul. Zamkowa 8, 64-700 Czarnków
Centrum Kontaktu COVID-19: +48 22 25 00 115
fax: 67 255 82 36
e-mail:  psse.czarnkow@pis.gov.pl
Godziny pracy: 7:25 – 15:00 (dni robocze)

Archiwum

Statystyki odwiedzin

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj
Wczoraj
W tym miesiącu
Razem
749
888
1861
683782

Mapa zagrożeń