Facebook

ul. Zamkowa 8, 64-700 Czarnków, tel.: 67 255 22 40
plenfrderu
Odtwarzacz

 

Telefon kontaktowy w sprawie

kwarantanny i zdrowia

222 500 115

 Chcesz uzyskać odpowiedź online? Pytania i odpowiedzi oraz chat 24/7 (ikona w prawym dolnym rogu) są dostępne pod adresem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/pytania-i-odpowiedzi

 

logo gis2 

 

Pogadanki
w ramach Szkolnego Dnia Profilaktyki
w Szkole Podstawowej nr 2 w Czarnkowie
23.03.2018 r.

 

W tym roku Szkolny Dzień Profilaktyki przebiegał pod hasłem: … bo najważniejsze jest zdrowie! Z tej okazji Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Czarnkowie oraz pracownik Sekcji Higieny Żywności, Żywienia i Przedmiotów Użytku włączyli się czynnie do obchodów, prowadząc pogadanki tematyczne z uczniami szkoły.

W pierwszej części wzięły udział klasy I i IV uczestnicząc w spotkaniu na temat Jak należy dbać o swoje zdrowie?, które było wspaniałą okazją dla uczestników, do zdobycia i poszerzenia wiedzy z zakresu ogólnie pojętego zdrowego stylu życia. Przedmiotem spotkania była chęć zwrócenia uwagi najmłodszych na temat wpływu poszczególnych składników znajdujących się w pokarmach na funkcjonowanie organizmu, skutków niewłaściwego żywienia, znaczenia aktywności fizycznej, roli wody dla naszego organizmu oraz higieny jamy ustnej. Przy okazji tego zakresu tematycznego poruszono kwestie prawidłowego noszenia tornistrów, zachowania właściwej pozycji podczas siedzenia w ławce szkolnej i przy biurku w domu oraz prawidłowej higieny rąk. Drugie spotkanie pt. „Czego potrzebujemy do życia?” objęło klasy VII i gimnazjalne, które uczestniczyły w prezentacji poruszającej temat zdrowego odżywiania tej grupy wiekowej. Młodzież uzyskała informacje nt. składników pokarmowych, w tym składników mineralnych i witamin, zasad prawidłowego spożywania posiłków, zaburzeń odżywiania często pojawiających się wśród nastolatków oraz szkodliwości spożywania napojów energetyzujących.

Oba spotkania prowadziły w konsekwencji do zdobycia wiedzy, która pozwoli uczniom na podejmowanie bardziej świadomych wyborów mających wpływ na ich zdrowie, a tym samym jakość życia obecnie, jak i w przyszłości.

Ponadto w ramach Dnia Profilaktyki szkoła zaproponowała widowni równie ciekawe przedsięwzięcia obejmujące zarówno młodszą część uczniów, prezentując im przedstawienie kółka teatralnego Teraz nt. Zdrowej i śmieciowej żywności, jak i starszą młodzież, która uczestniczyła w projekcie edukacyjnym „Zdrowe odżywianie to podstawa!”. Nagrodzono również laureatów konkursów plastycznych.

Z ramienia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Czarnkowie przekazano uczniom ulotki i gadżety wpisujące się w poruszaną na spotkaniach tematykę.

Serdecznie gratulujemy zamierzenia i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

fot1

fot2

 

Mapa strony

Pliki do pobrania

Kontakt

PSSE w Czarnkowie
ul. Zamkowa 8, 64-700 Czarnków
tel: 67 255 22 40
fax: 67 255 82 36
e-mail:  psse.czarnkow@pis.gov.pl
Godziny pracy: 7:25 – 15:00 (dni robocze)
TELEFON ALARMOWY: 608 636 590

Archiwum

Statystyki odwiedzin

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj
Wczoraj
W tym miesiącu
Razem
241
283
2802
611800

Mapa zagrożeń